Geniuses with an IQ of 198 – 230 points.
Evangelos Katsioulis achieved a recorded adult IQ 198 and he is reported having one of the highest adult IQ scores.

Publisher: Estar.sk by Mercedes-Benz
Date: 2014/11/12
Location: Slovakia
Language: Slovakian
Reference type: Reportage / Listing
External reference link: Géniovia majú IQ od 198 až do 230 bodov

Najinteligentnejší ľudia na svete – vedeli rozprávať už ako šesťmesační, ako 10 -roční navštevovali vysokú školu a ako 13-roční získali zlatú medailu na matematickej olympiáde. Zatiaľ čo väčšina ľudí na planéte má inteligenčný kvocient na úrovni od 90 do 110 bodov, existuje menšina (0,5% populácie) s IQ nad 140 bodov. My vám ponúkame rebríček piatich najinteligentnejších ľudí sveta.

Terence Tao (IQ 230)

Terence Tao (narodený v roku 1975) je austrálsky matematik, ktorý sa môže pýšiť inteligenčným kvocientom 230 bodov. Bol zázračným dieťaťom, čítať a počítať sa naučil už ako dvojročný, o rok neskôr začal navštevovať základnú školu a 9-ročný už študoval na matematickej fakulte univerzity v Princetone. Tao, ktorý je v súčasnosti profesorom matematiky na Kalifornskej univerzite, doposiaľ uverejnil vyše 200 vedeckých článkov o parciálnych diferenciálnych rovniciach, analytickej teórii čísel, kombinatorike a harmonickej analýze.

Marilyn vos Savant (IQ 228)

Americká spisovateľka a finančná odborníčka Marilyn vos Savant (narodená v roku 1946) je najinteligentnejšou ženou sveta, ktorá má zápis aj v Guinessovej knihe rekordov. Vyrastala ako dcéra nemeckých a talianskych vysťahovalcov v chudobných pomeroch v americkom St.Louis. Počas štúdii bola opakovane podrobená rôznym inteligenčným testom a zakaždým dosiahla najvyšší možný počet bodov. Jej učitelia však inteligenciu považovali za ,,bezvýznamnú vlastnosť“ a tak sa Marilyn namiesto štúdia ako 16-ročná vydala. Neskôr študovala filozofiu a pracovala ako investičná bankárka. Žije v newyorskej štvrti Manhattan a je tretíkrát vydatá.

Christopher Hirata (IQ 225)

Ako trinásťročný vyhral medzinárodnú Fyzikálnu olympiádu. Ako 14-ročný začal študovať na renomovanej kalifornskej Vysokej škole technickej. V šestnástich rokoch preskočil strednú školu a začal pracovať pre NASA ako člen tímu, ktorý skúma možnosti kolonizácie Marsu. Astrofyziku začal študovať v osemnástich rokoch na Princetonskej univerzite. V súčasnosti prednáša astrofyziku na univerzite v Kalifornii.

Kim Ung Yong (IQ 210)

Juhokórejský fyzik, narodený v roku 1969 pri Soule, Naučil sa rozprávať už ako šesťmesačný. V troch rokoch komunikoval po kórejsky, japonsky, nemecky a anglicky. Po tom, ako správy o jeho nezvyčajnom dare dostali do sveta, sa presťahoval do USA, kde dlhší čas pracoval pre NASA . Touto prácou však bol rozčarovaný a vrátil sa do Kórey, kde pracuje ako učiteľ. Aj keď jeho sláva a inteligencia mu poskytli veľa možností, radšej žije pokojným životom.

Evangelos Katsioulis (IQ 198)

Môže sa pokojne pýšiť titulom najinteligentnejšieho doktora sveta. Grécky lekár a psychiater, narodený v roku 1976, má vysokoškolské diplomy z filozofie, psychofarmakológie a lekárskej techniky. Napísal niekoľko vedeckých prác a scenárov. Je zakladateľom medzinárodnej organizácie World Intelligence Network (WIN), ktorá združuje jedincov s nadpriemerným IQ. Žije a pracuje v gréckom Solúne.

ZAUJÍMAVOSTI

Svetoznámy britský fyzik a kozmológ Stephen Hawking (narodený v roku 1942), pripútaný v dôsledku nervového ochorenia amyotrofickej laterálnej skleróze na vozík, má IQ ,,iba“ 160.

Vyššie IQ má populárny herec James Woods (narodený v roku 1947) – 180 bodov. Woods študoval na Massachusettskom technologickom inštitúte a pôvodne sa chcel stať očným chirurgom. Napokon dal prednosť herectvu.

Share this post

Recent Posts

About

Pellentesque id velit ut ligula maximus gravida venenatis in turpis. In eu lacinia libero. Aenean nec aliquet dui. Sed tristique convallis sapien, semper porttitor mauris scelerisque et. 

Newsletter
Subscribe for our monthly newsletter to stay updated
>
Scroll to Top