Geniuses with an IQ of 198-230

Geniuses with an IQ of 198 – 230 points.
Evangelos Katsioulis achieved a recorded adult IQ 198 and he is reported having one of the highest adult IQ scores.

Publisher: Estar.sk by Mercedes-Benz
Date: 2014/11/12
Location: Slovakia
Language: Slovakian
Reference type: Reportage / Listing
External reference link: Géniovia majú IQ od 198 až do 230 bodov

Najinteligentnejší ľudia na svete – vedeli rozprávať už ako šesťmesační, ako 10 -roční navštevovali vysokú školu a ako 13-roční získali zlatú medailu na matematickej olympiáde. Zatiaľ čo väčšina ľudí na planéte má inteligenčný kvocient na úrovni od 90 do 110 bodov, existuje menšina (0,5% populácie) s IQ nad 140 bodov. My vám ponúkame rebríček piatich najinteligentnejších ľudí sveta.

Terence Tao (IQ 230)

Terence Tao (narodený v roku 1975) je austrálsky matematik, ktorý sa môže pýšiť inteligenčným kvocientom 230 bodov. Bol zázračným dieťaťom, čítať a počítať sa naučil už ako dvojročný, o rok neskôr začal navštevovať základnú školu a 9-ročný už študoval na matematickej fakulte univerzity v Princetone. Tao, ktorý je v súčasnosti profesorom matematiky na Kalifornskej univerzite, doposiaľ uverejnil vyše 200 vedeckých článkov o parciálnych diferenciálnych rovniciach, analytickej teórii čísel, kombinatorike a harmonickej analýze.

Marilyn vos Savant (IQ 228)

Americká spisovateľka a finančná odborníčka Marilyn vos Savant (narodená v roku 1946) je najinteligentnejšou ženou sveta, ktorá má zápis aj v Guinessovej knihe rekordov. Vyrastala ako dcéra nemeckých a talianskych vysťahovalcov v chudobných pomeroch v americkom St.Louis. Počas štúdii bola opakovane podrobená rôznym inteligenčným testom a zakaždým dosiahla najvyšší možný počet bodov. Jej učitelia však inteligenciu považovali za ,,bezvýznamnú vlastnosť“ a tak sa Marilyn namiesto štúdia ako 16-ročná vydala. Neskôr študovala filozofiu a pracovala ako investičná bankárka. Žije v newyorskej štvrti Manhattan a je tretíkrát vydatá.

Christopher Hirata (IQ 225)

Ako trinásťročný vyhral medzinárodnú Fyzikálnu olympiádu. Ako 14-ročný začal študovať na renomovanej kalifornskej Vysokej škole technickej. V šestnástich rokoch preskočil strednú školu a začal pracovať pre NASA ako člen tímu, ktorý skúma možnosti kolonizácie Marsu. Astrofyziku začal študovať v osemnástich rokoch na Princetonskej univerzite. V súčasnosti prednáša astrofyziku na univerzite v Kalifornii.

Kim Ung Yong (IQ 210)

Juhokórejský fyzik, narodený v roku 1969 pri Soule, Naučil sa rozprávať už ako šesťmesačný. V troch rokoch komunikoval po kórejsky, japonsky, nemecky a anglicky. Po tom, ako správy o jeho nezvyčajnom dare dostali do sveta, sa presťahoval do USA, kde dlhší čas pracoval pre NASA . Touto prácou však bol rozčarovaný a vrátil sa do Kórey, kde pracuje ako učiteľ. Aj keď jeho sláva a inteligencia mu poskytli veľa možností, radšej žije pokojným životom.

Evangelos Katsioulis (IQ 198)

Môže sa pokojne pýšiť titulom najinteligentnejšieho doktora sveta. Grécky lekár a psychiater, narodený v roku 1976, má vysokoškolské diplomy z filozofie, psychofarmakológie a lekárskej techniky. Napísal niekoľko vedeckých prác a scenárov. Je zakladateľom medzinárodnej organizácie World Intelligence Network (WIN), ktorá združuje jedincov s nadpriemerným IQ. Žije a pracuje v gréckom Solúne.

ZAUJÍMAVOSTI

Svetoznámy britský fyzik a kozmológ Stephen Hawking (narodený v roku 1942), pripútaný v dôsledku nervového ochorenia amyotrofickej laterálnej skleróze na vozík, má IQ ,,iba“ 160.

Vyššie IQ má populárny herec James Woods (narodený v roku 1947) – 180 bodov. Woods študoval na Massachusettskom technologickom inštitúte a pôvodne sa chcel stať očným chirurgom. Napokon dal prednosť herectvu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top